Юношески хокей: Рокетс завърши извън пътя с победа над Саскатун, Уориърс зашеметиха Вийс
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2023-12-17 | 22:07:20

Обзор на юношеските хокейни резултати от Оканаган и района.

ЗАПАДНА ХОКЕЙНА ЛИГА

Келоуна 5, Саскатун 4 (OT)

Келоуна Рокетс най-накрая се прибраха у дома след изтощително гостуване в Източна дивизия, в което изиграха пет мача за осем дни, спечелвайки осем от възможните 10 точки.

Последната им победа дойде в събота вечерта срещу Саскатун Блейдс, класираният номер едно в Източната конференция отбор.

Блейдс се възползваха от уморения отбор на Келоуна Рокетс през първия период, отбелязвайки гол на своя първи удар в играта. Но точно след средата на началния период, Люк Шелтър от Келоуна прехвърли шайбата пред стартовия страж на мрежата на Блейдс Остин Елиът, като я удари от въздуха.

Точно минута по-късно, играейки в родния си град, защитникът на Рокетс Кейдън Прайс вкара четвъртия си гол за годината, за да изведе Рокетс с един напред. Tij Iginla също би отчел гол с къса игра, за да поведе ракетите с 3-1. Но Блейдс отговориха в последните секунди на първия период, за да направят 3-2.

Във втория период Брандън Лисовски от Саскатун победи вратаря на Рокетс Яри Киканен, за да изравни мача с малко повече от пет минути оставащи. След това, в третия период с Рокетс в силна игра и по-малко от пет минути игра, Блейдс вкараха тайбрека, изправяйки Келоуна по петите им, но гостуващият отбор просто не искаше да си тръгне.

С празна мрежа и допълнителен кънкьор на леда, Марек Рочак получи страхотен пас от Андрю Кристъл в десния кръг на лицевото лице и вкара изравнителния гол само за 13 секунди до края, а тази игра имаше нужда от допълнително време.

В продълженията началният удар на нападателя на Рокетс Габриел Щурк от вратата беше блокиран, но той успя да си върне топката и стреля към победния гол с ръкавица на Елиът, а Рокетс избягаха от прериите с още една впечатляваща победа.

Ракетите сега са 15-15-2-0 за сезона. Те отиват в празничната пауза в равенство за шесто място в Западната конференция с Три-Сити. Следващият мач на Kelowna е на 27 декември в Kamloops.

Резултатите от събота

Moose Jaw 4, Brandon 3Medicine Hat 7, Lethbridge 2Spokane 3, Portland 1Red Deer 5, Regina 4Victoria 4, Tri-City 3Everett 7 , Сиатъл 1Принц Джордж 9, Ванкувър 2

Игрите в неделя

Суифт Кърънт в КалгариРеджина в ЕдмънтънСиатъл в ВанкувърЕверет в Уеначи

Б.К. ХОКЕЙНА ЛИГА

West Kelowna 6 Penticton 3

След бавен старт, West Kelowna Warriors се върнаха, за да победят най-добрия отбор на вътрешната дивизия, Penticton Vees.

Първият период от съботния тилт е този, който Warriors ще искат да забравят. Бяха силно изпреварени с 14-6 и се озоваха на загуба с 3-0. Умората можеше да е фактор, тъй като отборът играеше петия си мач за осем вечери. Няколко наранявания на ключови играчи също може да са допринесли, но отборът успя да обърне много нещата през оставащите 40 минути игра.

В средната рамка Уориърс се заеха с работа, отбелязвайки три гола голове за малко повече от четири минути, за да изравни мача, и те все още не бяха готови. Уест Келоуна вкара пет гола без отговор през втория период, за да шокира гостуващия отбор, водейки с 5-3 в третия период и надхвърляйки Пентиктън с 14-5.

Последният фрейм беше много по-тих в сравнение с първия два периода, в които бяха записани общо осем гола, но Уориърс добавиха гол от празна врата, потапяйки Вийс с краен резултат от 6-3.

С победата Уориърс вече спечелиха девет от последните си 10 мача и спечелиха точки във всичките 10. Warriors сега са само на три точки зад Vees, които са на върха в класирането на вътрешната дивизия с 44 точки.

След празничната почивка, Уест Келоуна ще тръгне по пътя за последователни срещи с принц Джордж на 29 и 30 декември, докато Vees пътуват до Salmon Arm, за да се изправят срещу Silverbacks на 30 декември.

Salmon Arm 2, Cranbrook 1

Salmon Arm Silverbacks дойдоха в Cranbrook, за да се изправят срещу Bucks в събота вечер и взеха решаващи две точки, преди да се отправят към празничната почивка.

Само 1:48 след начален фрейм, Бъкс се изкачиха първи на таблото благодарение на равен гол от Джулиан Фриас – неговият девет резултат за сезона и единственият гол в първи период. Ударите бяха 14-10 в полза на отбора домакин, който се насочи към втория период.

Във втория, когато гостите натискаха за изравняване, нападателят на Силвърбекс Джей Джей Монтейро изпълни, отбелязвайки изравнителния гол с малко под пет минути игра. След това в третия период Монтейро удвои, отбелязвайки 11-ия си гол за сезона, за да даде на Сребърните първа преднина в мача, която те успяха да запазят до края на вечерта по пътя към победата с 2-1.

С победата Silverbacks вече имат предимство от пет точки пред Vernon Vipers във вътрешната дивизия и се отправят към празничната почивка на трето място, само на три точки зад втория West Kelowna Warriors. Silverbacks се връщат в игра срещу Vipers във Върнън на 30 декември, в това, което ще бъде вълнуващ мач между два клуба, които са една до друга в класирането.

Chilliwack 3, Surrey 2 (OT) Prince George 3, Trail 0Victoria 5, Cowichan Valley 2Coquitlam 7, Alberni Valley 1Merritt 3, Nanaimo 2Langley 5, Prince Rupert 2

Източник: globalnews.ca